Kappa – moda dla aktywnych mężczyzn?

0
258

Kappa – to słowo kojarzące się zwykłemu śmiertelnikowi właściwie z niczym specjalnym i wyjątkowym. Co niektórym przychodzić na myśl może dziesiąta litera greckiego alfabetu, ale przecież wiadomo, że nie o to tu chodzi… Najwyższy więc czas to zmienić. Kappa to słowo, które powinno kojarzyć się przede wszystkim z modą. Modą na najwyższym poziomie – bowiem to nazwa słynnej marki, o włoskich korzeniach, stworzonej z myślą przede wszystkim o ludziach aktywnych. Co warto o niej wiedzieć? Czym zasłynęła marka Kappa i dlaczego warto ją poznać? Postaramy się przybliżyć zarówno historię, jak i największe osiągnięcia marki. Ale po kolei – o tym wszystkim za chwilę poniżej.

Historia marki Kappa

Bez wątpienia Kappa to jedna z najstarszych marek na rynku. Jej historia liczy aż ponad 100 lat, jest więc o czym opowiadać. A opowieść powinna zacząć się tak właściwie w roku 1916. Wtedy właśnie w jednym z włoskich miasteczek rozpoczęła swoją działalność mała firma o nazwie Calzificio Torinese, na początku produkująca po prostu skarpety i bieliznę. W miarę upływu czasu początkowo niezbyt popularna firma prężnie zaczęła się rozwijać, od 1958 roku produkując już ubrania – wygodne i uniwersalne. Właśnie to miało je wyróżnić na rynku.

Skąd więc wzięła się nazwa Kappa?

Nazwa, która do dziś towarzyszy marce została zarejestrowana dopiero w 1967 roku, więc niemal 50 lat później… zaś dwa lata później powstał jej charakterystyczny logotyp, podkreślający iż ubrania dedykowane są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przedstawia ono kobietę i mężczyznę, siedzących do siebie plecami. Choć to na modzie męskiej skupimy się dzisiaj. W końcu jest ona przede wszystkim kojarzona z eleganckimi garniturami czy koszulami. A w przypadku Kappy jest nieco inaczej.

Przełomowe dla firmy okazały się lata siedemdziesiąte. Wówczas Kappa skupiła się na produkcji butów oraz ubrań sportowych – co okazało się strzałem w dziesiątkę! Dowodem na to jest pojawienie się jej produktów na Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku w Los Angeles, a także kolejnych w Seulu. Obecnie zaś od ponad dwudziestu lat Kappa jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Włoch na Mistrzostwach Świata. Bez wątpienia można więc stwierdzić, iż nazwisko Abramo Vitale – założyciela przedsiębiorstwa, na stałe zapisało się na kartach historii mody.

Kappa – ubrania dla miłośników aktywności fizycznej

W asortymencie włoskiej marki Kappa znaleźć można na przykład bluzy, T-shirty, topy, odzież wierzchnią, dresy, dodatki jak paski do spodni, czapki, saszetki, czapki, jak również na przykład skarpety. Czym się one wyróżniają na rynku? Czego można oczekiwać i spodziewać się po odzieży Kappy?

Przede wszystkim Kappa to umiejętne i kreatywne połączenie uniwersalności, komfortu i nowoczesnego designu. To odzież dedykowana wszystkim mężczyznom ceniącym sobie modny, ale jednocześnie bardzo wygodny i swobodny look. Nie tylko sportowy – po prostu casualowy, odpowiedni na każdą mniej formalną okazję. To recepta na to jak wyglądać dobrze każdego dnia, a nie tylko od święta.

Nikogo więc nie dziwi dlaczego marka jest tak chętnie wybierana. Z oferty przedsiębiorstwa Abramo Vitale’go korzystają nie tylko zwyczajni ludzie, jest ona także chętnie wybierana przez prawdziwe sławy świata sportu – różnorodnych dziedzin. Nie tylko piłki nożnej, ale także tenisa oraz golfa. W końcu nie chodzi o sam projekt, ale również jego wykonanie. A Kappa poszczycić się może wyjątkowo dobrą jakością, jakością której zaufały miliony mężczyzn, ale i kobiet na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj